Navn

Titel

Telefon

E-mail

Aarhus, Rikke

Antropolog, kvalitetsudviklings-medarbejder, ph.d.-studerende

 7841 7815

 rikke.aarhus@midt.rm.dk

Andersen, Frank Dyekjær

Overlæge

 7841 7844

 franande@rm.dk

Appel, Charlotte Weiling

Forskningsansvarlig sygeplejerske, ph.d.

 7841 7821

 charlotte.appel@midt.rm.dk

Bonderup, Ole Kristian

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., gastrologi

klinisk lektor

 7841 7856

 olebonde@rm.dk

Brix, Lau

Forskningsansvarlig MR-fysiker, ph.d.

 2485 8225

 lau.brix@stab.rm.dk

Cannon, Stephen Vincent

Overlæge, ekstern klinisk lektor

 7841 7589

 stepcann@rm.dk

Chrysidis, Stavros

Ph.d.-studerende (ekstern)

 

 Stavros.Chrysidis@rsyd.dk

Clausen, Stine Marie

Ph.d.-studerende (ekstern)

 

 sclausen@health.sdu.dk

Colombo, Michele

Overlæge, ph.d.

 7841 7890

 michcolo@rm.dk

Doktor, Klaus Knarberg

Beskrivende kiropraktor, ph.d.-studerende (ekstern)

 

 k.doktor@nikkb.dk

Ellingsen, Torkell Juulsgaard

Adjungeret professor AU, ph.d.

2239 7306 

 torkell.ellingsen@rsyd.dk

Fredberg, Ulrich

Ledende overlæge, ph.d. – adjungeret professor SDU

 7841 7800

 ulrifred@rm.dk

Frost, Lars

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., dr.med., kardiologi

klinisk lektor

7841 7841

 lafros@rm.dk

Fynne, Lotte Vinskov

Afdelingslæge, ph.d.

 

 Lotte.Fynne@rm.dk

Glerup, Henning

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., gastroenterologi

 7841 7835

 henning.glerup@silkeborg.rm.dk

Hansen, Klavs Würgler

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., dr. med. endokrinologi

 7841 7847

 klavha@rm.dk

Herly, Mette

Reservelæge, ph.d.-studerende

 

 mette.herly@midt.rm.dk

Hyldgaard, Charlotte

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., pulmonologi

 

 charhyld@rm.dk

Jensen, Ole Kudsk

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., rygreumatologi

klinisk lektor

 7841 7654

 olejesen@rm.dk

Jensen, Tue Secher

Forskningsansvarlig for stående MR-skanner, beskrivende kiropraktor, ph.d., seniorforsker, lektor

 7841 7562

 tuejen@rm.dk

Johnsen, Jacob

HU-læge, ph.d.

 

 jacojohn@rm.dk

Jørgensen, Annette

Overlæge, ph.d.

 7841 7862

 anetjoer@rm.dk

Keller, Kresten Krarup

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., reumatologi

 7841 7375
(sekretariat)

 kreskell@rm.dk

Kindt, Morten Wasmod

Overlæge, ekstern lektor SDU

 7841 7588

 mortkind@rm.dk

Kjær, Søren Geill

Afdelingslæge

 7841 7375
(sekretariat)

 soekjaer@rm.dk

Kragsnæs, Maja Skov

Reservelæge, ph.d.-studerende
(ekstern)

 

 mkragsnaes@health.sdu.dk

Krogager, Christoffer

Reservelæge, ph.d.-studerende

 

 chrkroga@rm.dk

Krogh, Thøger Persson

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., idrætsmedicin

 7841 7375
(sekretariat)

 thoekrog@rm.dk

Larsen, Birgit Furstrand

Overlæge, ph.d.

 7841 7833

 birlarse@rm.dk

Larsen, Eva Ladekjær

Forskningsleder, ph.d. 

 

 evalla@rm.dk

Larsen, Mette Bohl

Reservelæge, ph.d.

 

 Mette.Bohl.Larsen@aarhus.rm.dk

Laugesen, Diana Grove

Reservelæge, ph.d.-studerende

 

 jenngrov@rm.dk

Lützen, Tina

Fysioterapeut, ph.d.-studerende

 

 tina.lutzen@ph.au.dk

Lødrup, Anders

Reservelæge, ph.d.

 

 anloed@rm.dk

Masic, Dzenan

Reservelæge, ph.d.-stuerende

 7841 7375
(sekretariat)

 dzenan.masic@rm.dk

Moll, Line Thorndal

Reservelæge, ph.d.-studerende

 

 line.moll@midt.rm.dk

Møller, Anders Damgaard

Fysioterapeut, Cand.scient.san., ph.d.-studerende

7841 7822

 anders.moeller@rm.dk

Nielsen, Flemming Kromann

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., radiologi

7841 7574 

flemming.kromann@aarhus.rm.dk

Næser, Esben

Reservelæge, ph.d.

 

 esben.naeser@rm.dk

Qvist, Ina

Sygeplejerske, Cand.scient.san., ph.d.-studerende

7841 7811

 ina.qvist@midt.rm.dk

Rolving, Nanna

DEFACTUM

 

 Nanna.Rolving@midt.rm.dk

Schmitz, Anita

Overlæge, ph.d., dr.med.

7841 7867

 anitsc@rm.dk

Storm, Hanne

Overlæge, ph.d.

7841 7831

 hanne.storm@midt.rm.dk

Tarp, Britta

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., DTM&H, infektionsmedicin

klinisk lektor

 7841 7864
eller
 7841 7228

 brittarp@rm.dk

Thomsen, Marie Dahl

Sygeplejerske, master, ph.d.-studerende

 

 marie.dahl.thomsen@viborg.rm.dk

Vedsted, Peter

Ph.d., professor

 2083 8259

 p.vedsted@ph.au.dk

Østgaard, René Drage

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., reumatologi

 7841 7375
(sekretariat)

 reneoest@rm.dk

Urbonaviciene, Grazina

Overlæge, ph.d.

klinisk lektor

 

 Grazina.Urbonaviciene@viborg.rm.dk