Forskningsansvarlige

 

Navn

Titel

Telefon

E-mail

Appel, Charlotte Weiling

Forskningsansvarlig sygeplejerske, ph.d.

 7841 7821

 charlotte.appel@midt.rm.dk

Bonderup, Ole Kristian

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., gastrologi

klinisk lektor

 7841 7856

 olebonde@rm.dk

Brix, Lau

Forskningsansvarlig MR-fysiker, ph.d.

 2485 8225

 lau.brix@stab.rm.dk

Ellingsen, Torkell Juulsgaard

Adjungeret professor AU, ph.d.

2239 7306 

 torkell.ellingsen@rsyd.dk

Fredberg, Ulrich

Ledende overlæge, ph.d. – adjungeret professor SDU

 7841 7800

 ulrifred@rm.dk

Frost, Lars

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., dr.med., kardiologi

klinisk lektor

7841 7841

 lafros@rm.dk

Glerup, Henning

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., gastroenterologi

 7841 7835

 henning.glerup@silkeborg.rm.dk

Hansen, Klavs Würgler

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., dr. med. endokrinologi

 7841 7847

 klavha@rm.dk

Harders, Stefan M. W.

Forskningsansvarlig, ph.d., radiologi

7841 7585

 stefhard@rm.dk 

Hyldgaard, Charlotte

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., pulmonologi

 

 charhyld@rm.dk

Jensen, Ole Kudsk

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., rygreumatologi

klinisk lektor

 7841 7654

 olejesen@rm.dk

Jensen, Tue Secher

Forskningsansvarlig kiropraktor, beskrivende kiropraktor, ph.d., seniorforsker, lektor

 7841 7562

 tuejen@rm.dk

Keller, Kresten Krarup

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., reumatologi

 7841 7375
(sekretariat)

 kreskell@rm.dk

Krogh, Thøger Persson

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., idrætsmedicin

 7841 7375
(sekretariat)

 thoekrog@rm.dk

Larsen, Eva Ladekjær

Forskningsleder, antropolog, ph.d. 

 

 evalla@rm.dk

       

Nielsen, Flemming Kromann

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., radiologi

7841 7574 

flemming.kromann@aarhus.rm.dk

Rolving, Nanna

DEFACTUM

Fysioterapeut, ph.d., forsker

 

 Nanna.Rolving@midt.rm.dk

Tarp, Britta

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., DTM&H, infektionsmedicin

klinisk lektor

 7841 7864
eller
 7841 7228

 brittarp@rm.dk

Vedsted, Peter

Ph.d., professor

 2083 8259

 p.vedsted@ph.au.dk

Østgaard, René Drage

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., reumatologi

 7841 7375
(sekretariat)

 reneoest@rm.dk

 

KIF-medarbejdere

 

Aarhus, Rikke

Forsknings- og udviklingsmedarbejder, antropolog, ph.d.

 7841 7815

 rikke.aarhus@midt.rm.dk

Appel, Charlotte Weiling

Forskningsansvarlig sygeplejerske, ph.d.

 7841 7821

 charlotte.appel@midt.rm.dk

Balle, Annette Meyer Udviklings- og kvalitetskoordinator   Annette.Meyer.Balle@midt.rm.dk

Bell, Cathrine

Ph.d.-studerende

 

CATBEL@rm.dk

Bolas, Andrew

Datamanager

 

Andrew.Bolas@midt.rm.dk

Hedegaard, Ulla

Centerledelses-sekretær

 

Ulla.Hedegaard@midt.rm.dk

Høstrup, Ellen

Klinisk sygeplejespecialist

 

elle.hoestrup@midt.rm.dk

Larsen, Eva Ladekjær

Forskningsleder, antropolog, ph.d. 

 

 evalla@rm.dk

Nielsen, Lise Tranberg

Klinisk sygeplejespecialist

 

lisenien@rm.dk

Nyholm, Marie Bølling

AC-fuldmægtig

 

Marie.Nyholm@midt.rm.dk

Nymann, Louise

Kvalitetsudviklings-medarbejder

 

Louise.Boisen@midt.rm.dk

Petersen, Susanne Skovlund

Centerledelsessekretær, forskningssekretær

7841 7808

susanne.skovlund.petersen@midt.rm.dk

Schlünsen, Anders Damgaar Møller

Ph.d.-studerende

7841 7822

 anders.moeller@rm.dk

Tufa, Donika

Udviklings- og kvalitetskoordinator

 

donika.tufa@silkeborg.rm.dk

West, Bart van

Projektleder

 

Bart.Vanwest@midt.rm.dk