Forskningsansvarlige

 

Navn

Titel

Telefon

E-mail

Aarhus, Rikke

Leder af universitetsklinikken, antropolog, ph.d.

7841 7815

rikke.aarhus@midt.rm.dk

Appel, Charlotte Weiling

Forskningsansvarlig sygeplejerske, ph.d.

 7841 7821

charlotte.appel@midt.rm.dk

Brix, Lau

Forskningsansvarlig MR-fysiker, ph.d.

 2485 8225

lau.brix@stab.rm.dk

Ellingsen, Torkell Juulsgaard

Adjungeret professor AU, ph.d.

2239 7306 

torkell.ellingsen@rsyd.dk

Frost, Lars

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., dr.med., kardiologi

klinisk lektor

7841 7841

lafros@rm.dk

Glerup, Henning

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., gastroenterologi

 7841 7835

henning.glerup@silkeborg.rm.dk

Hansen, Klavs Würgler

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., dr. med. endokrinologi

 7841 7847

klavha@rm.dk

Hyldgaard, Charlotte

Forskningsansvarlig, afdelingslæge, ph.d., pulmonologi

 

charhyld@rm.dk

Jensen, Tue Secher

Forskningsansvarlig kiropraktor, beskrivende kiropraktor, ph.d., seniorforsker, lektor

 7841 7562

tuejen@rm.dk

Rolving, Nanna

DEFACTUM

Fysioterapeut, ph.d., forsker

 

Nanna.Rolving@midt.rm.dk

Sørensen, Vibeke Neergaard

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., rygsygdomme

78 41 7331
(sekretariat)

vibesoer@rm.dk

Tarp, Britta

Forskningsansvarlig overlæge, ph.d., DTM&H, infektionsmedicin

klinisk lektor

 7841 7864
eller
 7841 7228

brittarp@rm.dk

Vedsted, Peter

Forskningsleder, ph.d., professor

 

p.vedsted@ph.au.dk

Østgaard, René Drage

Forskningsansvarlig, overlæge, ph.d., reumatologi

 7841 7375
(sekretariat)

reneoest@rm.dk

 

KIF-medarbejdere

 

Aarhus, Rikke

Leder af universitetsklinikken, antropolog, ph.d.

 7841 7815

rikke.aarhus@midt.rm.dk

Appel, Charlotte Weiling

Forskningsansvarlig sygeplejerske, ph.d.

 7841 7821

charlotte.appel@midt.rm.dk

Balle, Annette Meyer Udviklings- og kvalitetskoordinator   Annette.Meyer.Balle@midt.rm.dk

Bell, Cathrine

Ph.d.-studerende

 

CATBEL@rm.dk

Bjerrum, Christian

AC-fuldmægtig innovation

 

christian.bjerrum@vest.rm.dk

Bolas, Andrew

Datamanager

 

Andrew.Bolas@midt.rm.dk

Høstrup, Ellen

Klinisk sygeplejespecialist

 

elle.hoestrup@midt.rm.dk

Nielsen, Lise Tranberg

Klinisk sygeplejespecialist

 

lisenien@rm.dk

Schmidt, Anne Mette

Udviklings- og forskningsmedarbejder

 

anne.mette.schmidt@rm.dk

Tufa, Donika

Udviklings- og kvalitetskoordinator

 

donika.tufa@silkeborg.rm.dk

West, Bart van

Teamleder/projektleder

 

Bart.Vanwest@midt.rm.dk